Kraków. Między niebem a ziemią – wystawa w Solvayu

Wystawa ” Między niebem a ziemią” to próba porozumienia ze sobą różnorodnych stylów twórczych, których wspólnym mianownikiem jest  wizja natury jako uporządkowanej struktury i  harmonii kontrastów.  Koncepcja ta stanowi wspólną ścieżkę poszukiwań artystycznych Izabeli Gajewskiej i Teresy Szyngiery.

Kontrast światła i cienia, wibracje kolorów to atrybuty nieprzerwanej transformacja form życia, które splatają się w sieć wzajemnych zależności. Tak można scharakteryzować dążenia twórcze tych dwóch artystek. Ich malarstwo to próba wniknięcia w świat materii i łączenie z refleksją nad miejscem człowieka we wszechświecie. Inspiracje pejzażem są u Gajewskiej dążeniem do reinterpretacji wybranych mitów dotyczących powstania świata w pradawnych kulturach. Z kolei ornamentalny charakter malarskich struktur Szyngiery wykracza poza dekorację i zyskuje szerszy wymiar wizualny i znaczeniowy.  W konfrontacji artystek najważniejszy jest zatem stosunek do koloru oraz sposób kształtowania formy obrazu . Ukazuje to różnice temperamentów artystycznych, co czyni ich spotkanie interesującym zestawieniem.

Więcej o wystawie na www.solvay.krakow.pl

 

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)
Kraków. Między niebem a ziemią - wystawa w Solvayu, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kulturalnie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz