XXXIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie

Już od 12 stycznia w krakowskiej Hali TS Wisła zagoszczą rytmy tańców latynoamerykańskich oraz standardowe melodie klasycznych walców i tanga.

Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego odbywa się nieprzerwanie od prawie 40 lat. Pierwsza raz zorganizowany został  w 1974 roku i stanowił nowatorskie rozwiązanie w polskim świecie tanecznym. Profesor Marian Wieczysty opracował zasady rywalizacji, wzorując się na organizacji Pucharu Polski w piłce nożnej, a przyświecał mu szczytny cel – podniesienie poziomu zarówno tancerzy jak i pracy nauczycieli tańca. Na początku lat siedemdziesiątych, prof. Wieczysty zauważył, że polskie pary niezbyt przywiązują uwagę do warsztatu tanecznego – tzw. basic’u, czyli  podstaw tanecznych, które  nadają charakter poszczególnym tańcom.

39.  Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego jest j – jak co roku od śmierci pomysłodawcy – hołdem pamięci prof. Mariana Wieczystego.

Podczas  turnieju  przewiduje występy par tanecznych  grup wiekowych: 14 – 15 lat (juniorzy starsi) i powyżej 15 lat. Rywalizacja taneczna jest także okazja do spotkań sympatyków tańca towarzyskiego.

Informacje na http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/1825/111/

 

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz