Kraków. Wieczór „OPOWIEŚCI POLSKICH DWORÓW”

Spotkanie z Bogną Wernichowską oraz koncert w wykonaniu : Joanna Giemzowska Pilch – skrzypce i Maciej Wnękowicz – gitara

Bogna Wernichowska, absolwentka Wydziału Prawa UJ i Studium Dziennikarskiego UW, autorka kilkunastu książek o tematyce historyczno – obyczajowej jest osobą zafascynowaną „rzeczami dawnymi”, oraz wszystkim co niezwykłe i tajemnicze.”Opowieści Polskich Dworów”  – książka jest  zbiorem fascynujących opisów historii dworów w Sierakowie, Wsoli, Trzebieniu, Borkowicach, Rdzawie, Tęgoborzu, Gorzeniu, Rymanowie, Pleszowie, Modlnicy, Trzebini, Kąśnej, Dołęgach, Bronowicach, Grodkowicach, Młoszowej, Śledziejowicach, Bieżanowie, Nowym Wiśniczu, Czarnolasie, Wysokiej, Lipnicy Murowanej, Przysuchej i innych polskich dworów, które niestety w części uległy nie tylko zniszczeniu, ale i zapomnieniu. Niektóre z nich, ku chwale polskiej architektury oraz kultury zostały odrestaurowane i „tętnią” życiem kulturalnym, czy biesiadnym. O tych wspaniałych i jakże sentymentalnych miejscach Polski Bogna Wernichowska pisze pięknym literackim językiem, którego zarazem romantyczność, a czasem nostalgia powoduje, że Czytelnicy z największą chęcią i ciekawością, po przeczytaniu „Opowieści Polskich Dworów” pragną odwiedzić te miejsca, ulegając ich staropolskiemu nastrojowi.

Informacje na www.dkpodgorze.krakow.pl

 

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kulturalnie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz