Doskonały portal dla ludzi w każdym wieku – kobieta50plus.pl

Seniorka

Niełatwo jest stworzyć taką inicjatywę społeczną, która będzie miała przełożenie zarówno na aktywność internetową, jak i życie w świecie rzeczywistym. Świadczyć mogą o tym liczne akcje, które nie wyszły poza ramy Facebooka czy Twittera.

Okazuje się, że jednym z najlepszych przykładów na skuteczność takich działań wcale nie jest portal skierowany do młodzieży (z czym zazwyczaj kojarzą się słowa „inicjatywa w internecie”), lecz witryna, której czytelnikami są ludzie po pięćdziesiątce. Kobieta50plus.pl jest wirtualnym przejawem działalności Fundacji na Rzecz Kobiet JA KOBIETA, której osiągnięcia na polu krzewienia tolerancji wobec ludzi w średnim i starszym wieku, a także popularyzowania wśród nich kreatywnego podejścia do możliwości, jakie daje internet, są nie do przecenienia. Tym bardziej warto się nim bliżej zainteresować.

Misją portalu kobieta50plus.pl jest przede wszystkim dostarczanie ludziom po pięćdziesiątce narzędzi niezbędnych do sprawnego poruszania się zarówno w cyberprzestrzeni, jak i w świecie rzeczywistym. Służą temu profesjonalnie przygotowane artykuły, inicjatywy społeczne, e-szkolenia, a także forum ułatwiające użytkownikom strony wymianę doświadczeń. Większość artykułów dotyczy problemów ważnych w życiu każdego człowieka żyjącego w szeroko pojmowanej współczesności – od zagadnień prawnych i finansowych, poprzez zdrowie i urodę, po kulturę i sztukę. Na portalu dowiemy się zatem, jakie przysługują nam świadczenia z tytułu renty lub emerytury, jak dbać o dobrą kondycję fizyczną, a także czego szukać w księgarni lub w repertuarze teatru. Tematyka jest wszechstronna, ale wszystkie artykuły łączy praktyczność i przydatność w codziennym życiu.

Jak się to przekłada na życie poza internetem? Otóż autorzy portalu zadbali o to, by ogłaszane na nim akcje społeczne odbijały się echem także w życiu realnym. Najlepszym tego przykładem jest cykliczna akcja poświęcona modzie – pokazy organizowane w Warszawie uświadamiają, że kobiety po pięćdziesiątce są równie ważną grupą klientek sklepów odzieżowych, co nastolatki, a projektanci powinni pamiętać również o potrzebach dojrzałych zleceniobiorców. Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA bierze także udział w licznych projektach, których cele to m. in. aktywizacja zawodowa i społeczna seniorów, rozbudzanie tolerancji dla osób starszych i zapobieganie dyskryminacji w miejscu pracy. Wszystko to sprawia, że trudno o bardziej modelowy przykład doskonałej aktywności w internecie niż działania tej fundacji za pomocą portalu kobieta50plus.pl.

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Nastrój się i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz