Nowe trendy w modzie na poznańskich targach

Targi Mody Poznań

Dokąd najlepiej wybrać się w poszukiwaniu nowych trendów oraz inspiracji lifestyle’owych? Oczywiście do Poznania! Od pewnego czasu obecność poznańskich Targów na liście najbardziej wpływowych imprez modowych jest bardzo silnie zaznaczona. Głównie za sprawą Targów Mody Poznań, odbywających się dwa razy w roku (zimą i latem), a poświęconych odzieży, bieliźnie, biżuterii i obuwiu. Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny uzyskały pierwsze miejsce w rankingu „Statystyki Targów Europy Środkowo – Wschodniej”, co znakomicie świadczy o wysokim poziomie odbywających się na ich terenie imprez. Nie to jest jednak dla nas najważniejsze. Do Poznania warto się wybrać przede wszystkim po to, by obejrzeć kolekcje młodych, rozwijających się polskich projektantów. Różnorodność i szeroki zakres inspiracji gwarantuje projekt YOUNG FASHION FOR SALE – przestrzeń prezentująca wyłącznie najnowsze trendy w modzie i stylu życia.

Co poznańskie Targi mają do zaoferowania trendsetterom i właścicielom butików? Przede wszystkim prognozy dotyczące nadchodzących trendów oraz oferty najciekawszych producentów i projektantów. Na każdych Targach Mody Poznań pokazy kolekcji podzielone są na dwie kategorie – FAST FASHION (czyli bieżące zjawiska w modzie) oraz NEXT SEASON (zapowiedź przyszłorocznych tendencji). Na najbliższych targach, które odbędą się w dniach 2-4 września, zobaczymy zatem ubrania, buty i biżuterię projektowane na sezon jesienno-zimowy, a w ramach pokazów NEXT SEASON spróbujemy przewidzieć trendy na wiosnę i lato 2015.

A co prognozowały na trwający właśnie sezon poprzednie edycje Targów Mody Poznań? Chyba najważniejsze zjawiska, jakie mieliśmy okazję obserwować, związane są z elegancją szyku wielkiego miasta. Bardzo wyrazistą tendencją jest połączenie naturalnej prostoty i lekkości z wielkomiejską elegancją (marka TARASKA). Styl klasyczny połączony z finezyjnymi dodatkami (np. nieoczywistymi wykończeniami, koronkami, stalową biżuterią) zauważalny był podczas wielu pokazów – zarówno tych przygotowanych przez ugruntowanych na rynku producentów, jak i pośród młodych projektantów (np. skupionych wokół agencji ESENDI). Do łask wracają takie materiały, jak dzianina, jedwab i żakard, a bardzo charakterystycznym trendem jest wśród młodych projektantów wykorzystywanie jak najlepszych tkanin – pewnie w odpowiedzi na spadającą jakość oferty sieciówek.

Biżuteria tkanka

Nie zabrakło odważnych, oryginalnych propozycji na wakacje. Podbój nadmorskich kurortów najlepiej rozpocząć ze zjawiskową kolekcją LUXY PUFF. Co w niej wyjątkowego? Ubrania wykonane są głównie z neoprenu, czyli materiału wykorzystywanego do produkcji skafandrów i sportowej odzieży ochronnej. A jednak fason jest mocno klasyczny, co daje w efekcie połączenie dość niespotykane. Całość utrzymana jest w futurystycznym fiolecie, a uwagę zwraca również wyraźna inspiracja krojem strojów kąpielowych i nadmorską architekturą. Sukces na letnich plażowych i klubowych imprezach od Gdyni po Świnoujście gwarantowany!

Warto postawić też na oryginalną biżuterię. Przebojem tegorocznych Targów Mody Poznań była lekka, zachwycająca matematyczną precyzją i nowoczesnym designem, wykonana przy wykorzystaniu drukarki 3D biżuteria marki TKANKA. W jej oryginalnych wzorach każdy może dostrzec co innego – miłośnicy natury zachwycą się organicznymi kształtami przypominającymi plastry miodu, a matematyków i programistów ujmie prostota i powtarzalność struktur. Na poznańskich targach biżuteria TKANKI była prezentowana przez baletnice, jednak może się ona równie dobrze prezentować na festiwalu Sunrise w Kołobrzegu.

A co młodzi projektanci przygotowali na jesień i zimę? Przekonamy się o tym już niebawem, między 2 i 4 września. Z pewnością będzie inspirująco!

Źródło: IdeaExpo.pl

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 2.0/5 (1 głos)
Nowe trendy w modzie na poznańskich targach, 2.0 out of 5 based on 1 rating
Ten wpis został opublikowany w kategorii Styl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz