Kraków. Koncert Urjane Kenżikajewej – Tatarskiej Edith Piaf

W swoim repertuarze posiada narodowe pieśni krymsko-tatarskie, pieśni o tragicznym losie Tatarów krymskich podczas deportacji oraz piosenki opiewające piękno Krymu. Drugą część repertuaru zajmują jej autorskie pieśni o miłości.

Już 27 sierpnia w Krakowie wystąpi – Urjane Kenżikajewa – artystka z Krymu i Ukrainy.

Urjane Kenżikajewej jest laureatką I nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie w 2012 roku za piosenkę „Mój Kraków”. Ukończyła Konserwatorium w Taszkieńcie w klasie fortepianu, a na co dzień wykłada muzykę na Uniwersytecie w Simferopolu na Krymie.

W swoim repertuarze posiada narodowe pieśni krymsko-tatarskie, pieśni o tragicznym losie Tatarów krymskich podczas deportacji oraz piosenki opiewające piękno Krymu. Drugą część repertuaru zajmują jej autorskie pieśni o miłości. Pieśni ze swojego programu wykonuje w języku tatarskim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim i polskim.
Nazywana jest głosem duszy krymsko-tatarskiego narodu oraz tatarską Edith Piaf, ponieważ śpiewa piosenki z repertuaru francuskiej gwiazdy.

Informacje o koncercie na www.dkpodgorze.krakow.pl

VN:F [1.9.10_1130]
Ocena: 3.0/5 (2 głosów)
Kraków. Koncert Urjane Kenżikajewej - Tatarskiej Edith Piaf, 3.0 out of 5 based on 2 ratings
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kulturalnie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz