Kulturalnie

Autorka Harrego Pottera znów zaskakuje!

Wednesday, 18.12.2013 09:54 | 
Książki |  Kulturalnie |  Książki
Powieść detektywistyczna, czy czarny kryminał mają swoich bohaterów, którzy dociekając prawdy, najczęściej niekonwencjonalnymi metodami rozwiązują kolejne kryminalne zagadki. Klasycy to komisarz Maigret z powieści Simenona, Sherlock Holmes stworzony przez Arthura Conan-Doyla, ojciec Brown z powieści Gilberta Chestertona, Sam Spade, bohater słynnego „Sokoła Maltańskiego” Dashiella Hammeta czy wreszcie Philip Marlowe Raymonda Chandlera i Lew Archer Rossa Macdonalda.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.

Właśnie ci ostatni są chyba najbliżsi bohaterowi najnowszej powieści kryminalnej Roberta Galbraitha „Wołanie kukułki”. Zapewniam, książka zaskakuje i powinna bardzo szybko znaleźć się na półce każdego miłośnika czarnego kryminału!
Cormoran Strike, to nie tylko detektyw, ale przede wszystkim człowiek boleśnie doświadczony przez los. Ułomność fizyczna, a także kłopoty z własnym życiem stają się jednak atutem w rozwiązaniu zagadkowego samobójstwa super modelki Luli Landry. Każda z pojawiających się w powieści osób jest pełna dwuznaczności. W tej trudnej i skomplikowanej sytuacji przyjdzie pracować Cormoranowi, który liczyć może wyłącznie na siebie i na swoją tymczasową sekretarkę Robin. Zadanie ma trudne, bo Lula była zagubioną dziewczyną, podrzuconą niczym kukułcze jajo do bogatej rodziny. Otoczona bogactwem materialnym nie miała nikogo naprawdę bliskiego. To właśnie źródło jej dramatu.
Głównym atutem tej wciągającej powieści o eleganckiej intrydze, zanurzonej w spokojnych uliczkach Mayfair, ciasnych barach East Endu i zgiełkliwym Soho jest to, że tę nadzwyczajną książkę napisała J.K. Rowling! Autorka niezapomnianych przygód Harrego Pottera, a także „Trafnego wyboru” wydała ją bowiem pod pseudonimem. Zachęcając do lektury „Wołania kukułki” już niecierpliwie czekam na dalsze, zapowiedziane już przez Rowling, przygody charyzmatycznego detektywa!

Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)
Format: 205x135mm
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 39,90 zł

Kamila Kowerska

 

 

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.