Kulturalnie

"Chłopcy" - nowa produkcja krakowskich filmowców

Monday, 16.07.2012 16:54 |  Autor: Informacja prasowa | 
Film |  Kulturalnie
Za nami zdjęcia do 30-minutowej fabuły kręconej przez krakowskich filmowców przy wsparciu Studia Munka i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest to kolejna produkcja, której akcja wydarza się w Krakowie, potwierdzając tym samym energię i artystycznego ducha miasta.
Plakat filmu Chłopcy
Plakat filmu <i>Chłopcy</i>
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.

Projekt realizowany jest w ramach programu „30 minut”, który ma zachęcić młodych filmowców do własnego debiutu filmowego. W przyszłości film będzie dystrybuowany w ramach Telewizji Polskiej oraz wydany na DVD.

Tytułowi chłopcy to dzieciaki, jakie na co dzień spotykamy na ulicy. Dorastający w cieniu blokowisk, znudzeni każdym dniem przynoszącym ten sam scenariusz, postanawiają wprowadzić w swoją codzienność trochę adrenaliny. Z zimną precyzją zaczynają układać koszmarny plan, który pochłania ich do reszty. Brną w niego ze ślepą zawziętością, dopóki los przewrotnie nie pokrzyżuje ich zamierzeń. - Moim celem było pokazanie mrocznej strony ludzkiej natury, ukazanie fascynacji przemocą i śmiercią - komentuje reżyser, Paweł Orwat.

Film kręcono między 24.06 a 4.07 w Krakowie i okolicach. Ekipa skupiała entuzjastów, na co dzień pracujących w branży filmowej. Nad przebiegiem zdjęć od strony produkcyjnej czuwał Rafał Ulicki. W role chłopców i ich otoczenia wcielili się zdolni młodzi aktorzy, a wśród dorosłej obsady zobaczymy między innymi Ewę Kaim i Łukasza Simlata.

Zapraszamy na profil filmu na Facebook'u : http://www.facebook.com/ChlopcyFilm.

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.