Kulturalnie

Eksperymenty w modowym Laboratorium

Tuesday, 31.05.2011 15:36 | 
Fotorelacje
Laboratorium mody 2011 - malownicze formy z surówki i miejska moda rowerowa to kontynuacja promocji ekologii i zdrowego trybu życia realizowanej przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru od kilkunastu lat.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Bądź pierwszym który oceni ten artykuł!

Młodzi projektanci jak zwykle nie zawiedli pod względem pomysłowości, kreatywności i przede wszystkim precyzji wykończenia kreacji z surowej tkaniny bawełnianej, której kształtowanie wymaga nie lada wprawy i umiejętności. W ich rękach nieatrakcyjna z pozoru tkanina zmieniła się w spektakularne formy rzeźbiarskie. Ubrania inspirowane architekturą, modą baroku oraz folklorem spotkały się z gorącym przyjęciem przez prawie tysięczną publiczność pokazu.

Damskie i męskie propozycje dla miłośników jazdy na rowerze po mieście zadziwiały ciekawym designem połączonym z najnowszymi tendencjami. Ubiory były jednocześnie funkcjonalne i wygodne. Projektanci udowodnili tym samym, że jadąc rowerem do szkoły czy pracy można założyć dosłownie wszystko, wyglądać modnie i efektownie, a jednocześnie czuć się komfortowo. Mamy nadzieję, że zachęci to niejednego pana pod krawatem i dziewczynę na wysokich szpilkach do zmiany środka lokomocji z zatruwającego miasto samochodu na ekologiczny bicykl. Ci, którzy nie dotarli na Laboratorium, będą mieli okazję zobaczyć niektóre modele z kolekcji rowerowej w trakcie Święta Cyklicznego w dniu 12 czerwca.

Zdjęcia: Piotr Kierat

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.