Kulturalnie

Kontrowersyjna wystawa dotarła do Polski

Wednesday, 27.02.2013 09:00 |  Autor: MP | 
Wystawy |  Kulturalnie
Od samego początku wystawa "THE HUMAN BODY" wzbudzała ogromne emocje zarówno w świecie nauki, jak i wśród zwykłych ludzi. Przede wszystkim, jest całkiem nowym, niezwykle plastycznym sposobem przedstawienia organizmu człowieka. W Polsce jako pierwsi obejrzą ją mieszkańcy Krakowa.
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.

Wystawa "THE HUMAN BODY" swoim rozmachem przekracza wszystko to, co do tej pory można było zobaczyć w Polsce. Organizatorzy zapraszają na fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoli na szczegółowe poznanie naszego organizmu – począwszy od układu kostnego, poprzez układy mięśniowy, rozrodczy, oddechowy, krwionośny aż po inne, nawet najdrobniejsze części ludzkiego ciała. Dzięki tej wystawie to, co do tej pory można było oglądać wyłącznie w atlasach anatomicznych, znajdzie się na wyciągnięcie ręki.

Jedyna rzecz, którą mamy wspólną, to nasze wyjątkowe ciało. W ciągu stuleci stało się ono obiektem badań lekarzy, którzy zgłębiali jego tajniki w trakcie operacji i sekcji. Dzisiaj możliwość poznania jego tajemnic otwiera się przed każdym. Wystawa, która wkrótce zostanie otwarta w Polsce, to najnowocześniejszy na świecie podręcznik ludzkiej anatomii, który na zawsze zmieni nasze postrzeganie organizmu ludzkiego - podkreśla rzecznik firmy GForce Exhibitions, właściela wystawy "THE HUMAN BODY".

Eksponaty na wystawie są prezentowane w różnych pozycjach tak, aby jak najwierniej przybliżyć zwiedzającym to, co się dzieje w ich ciałach podczas codziennego ruchu, odpoczynku i uprawiania sportu. Co więcej, wystawa pozwala naocznie przekonać się, jakim uszkodzeniom ulega ludzkie ciało, gdy narażone jest na brak ruchu czy niezdrowe jedzenie. Zwiedzający będą mieć, przykładowo, możliwość porównania zdrowych płuc ze sczerniałymi płucami nałogowego palacza. Realne i niejednokrotnie szokujące przykłady stanowią znacznie silniejszy bodziec do zastanowienia się nad własnym trybem życia, niż jakikolwiek artykuł czy ilustracja w podręczniku. Każdy zwiedzający będzie mieć okazję nie tylko szczegółowego zapoznania się z ludzkim ciałem i mechanizmami jego funkcjonowania, ale również uświadomienia sobie jego wrażliwości i konieczności odpowiedzialnej troski o własny organizm.

Zwiedzającym wystawę będą towarzyszyć przewodnicy - studenci kierunków medycznych, którzy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pojawiające się pytania. Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdują się na stronie internetowej: www.human-body.pl.

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.