Kulturalnie

Krakow Business Run – Agnieszka będzie mogła chodzić

Tuesday, 17.09.2013 11:45 | 
Z innej beczki |  Kulturalnie
W minioną niedzielę w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji odbył się charytatywny bieg biznesowy Krakow Business Run 2013. By pomóc Agnieszce, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, swój udział zgłosiło 2200 osób, czyli 440 pięcioosobowych zespołów, reprezentujących 180 małopolskich firm. Dzięki nim udało się zebrać prawie 200 000 zł. Jednocześnie identyczne imprezy odbyły się także w Katowicach i Poznaniu.
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 1 ocen.

Krakow Business Run odbył się po raz drugi. Był to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Trasę wyznaczoną wokół krakowskich Plant o łącznej długości 19 kilometrów - czyli po 3,8 kilometra dla każdego zawodnika w pięcioosobowej drużynie - najszybciej pokonali reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego, w składzie: Michał Bala, Michał Bujała, Magdalena Przybysz, Kamil Tekiela, Bartosz Karoo. Na pokonanie dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 7 minut i 23 sekundy.

Kolejna okazała się reprezentacja Bieganie.pl, (1 godzina, 8 minut i 28 sekund) oraz drużyna firmy Delphi Poland S.A. (1 godzina, 9 minut 52 sekundy). Za nimi, w pierwszej dziesiątce znalazły się również drużyn zgłoszonych przez firmy: Motorola, Ericpol, Bank BPH, Sabre, Amway oraz Comarch. Łącznie w drugiej edycji krakowskiej sztafety biznesowej wystartowało 180 drużyn, czyli 2200 osób, które razem przebiegły dystans 8360 km. Wyniki biegu są dostępne na www.krakowbusinessru.pl.

Dochód z biegu został przeznaczony na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – 25-letniej Agnieszki Harasim, która urodziła się bez nóg. Mimo swojej sytuacji Agnieszka jest niezwykle aktywną, dynamiczną i pozytywnie nastawioną do życia osobą. Ogromnie wzruszona i szczęśliwa dziewczyna tak dziękowała zgromadzonym: Nie mogę uwierzyć, że tak wielu ludzi zaangażowało się w tę wspaniałą akcję. Jestem bardzo wzruszona, to najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Krakow Business Run to dowód na to, że kiedy zjednoczymy się we wspólnym celu, to razem możemy zdziałać wspaniałe rzeczy.

Justyna Topa beneficjentka ubiegłorocznej edycji imprezy powiedziała: Jestem pewna, że tak jak mi, Agnieszce również się powiedzie. Życzę jej tego z całego serca. Ja sama mam już protezę nogi i po siedemnastu latach znów zaczynam chodzić.

1 2  

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.