Kulturalnie

Lato z kryminałem

Tuesday, 26.06.2012 11:36 | 
Książki |  Kulturalnie
Lato to tradycyjnie czas czytania kryminałów. Biblioteka Akustyczna zachęca jednak, by kryminałów… posłuchać. Tym bardziej, że na rynku pojawiły się znakomite tytuły - ciekawe zarówno dla koneserów kryminału, jak i dla "początkujących", szukających na rynku wydawniczym autora dla siebie.
Kolacja z zabójcą
Kolacja z zabójcą
Kacper Ryx i król alchemików
Skrzydlata trumna
Kolacja z zabójcą
Kacper Ryx i król alchemików
Skrzydlata trumna
Kolacja z zabójcą
Kacper Ryx i król alchemików
Skrzydlata trumna
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 1 ocen.

Marcin Wroński - Skrzydlata trumna

Lublin lat trzydziestych to idealny czas i miejsce na tajemniczą opowieść z wątkiem kryminalnym. Mistrz nastroju, Marcin Wroński, zaprasza po raz kolejny. 

Jest rok 1936, nocny stróż w Lubelskiej Wytwórni Samolotów odbiera sobie życie. Jak donosi „Express Lubelski i Wołyński”, powód desperackiego kroku to nieodwzajemniona miłość. Kiedy sprawa ma zostać umorzona, Maciejewski odkrywa, że ciało w trumnie nie należy do samobójcy. 

Rozpoczyna się śledztwo, które łączy pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia. Komisarz natrafi na aferę przerastającą jego kompetencje. Jak wówczas postąpi? Niektóre fakty pozna dopiero po latach, kiedy w 1945 roku w celi lubelskiego więzienia spotka ducha z przeszłości.

Fałszywi świadkowie, handlarze narkotyków, kłopotliwe znajomości – Lublin Wrońskiego to Sin City w słowiańskim wydaniu. Maciejewski musi wniknąć w mroczną tkankę miasta, a przy tym zmierzyć się z nałogiem i pożądaniem – tymczasem w tle słychać berlińską śpiewaczkę Mathi Lirhen i złowrogie odgłosy nocnych ulic. 

czyta: Tomasz Sobczak
data premiery: czerwiec 2012
cena detaliczna: 34,90 PLN

Kolacja z zabójcą - Aleksandra Marinina

A jakie ciało znaleźli rosyjscy śledczy? Anastazja Kamieńska na tropie po raz kolejny! :)

Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta – nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo. Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość sprawcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo – jej tropem podąża zawodowy zabójca...

Kolacja z zabójcą to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść „rosyjskiej Agathy Christie”, z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.

przekład: Margarita Bartosik
czyta: Roch Siemianowski
data premiery: czerwiec 2012
cena detaliczna: 34,90 PLN

1 2  

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.