Kulturalnie

Opera Lata

Tuesday, 11.09.2012 13:36 |  Autor: MŁ | 
Muzyka |  Kulturalnie |  Muzyka
Zamek Ujazdowski i jego majestatyczne otoczenie stanowią godne podziwu dzieło sztuki. Jednak 15 września osoby odwiedzające to miejsce skupią się nie na architekturze, ale na muzyce i wszystkim, co z nią związane.
Plakat wydarzenia "Opera Lata"
Plakat wydarzenia "Opera Lata"
Data: 09/15/12 15:30
koniec 09/16/12 13:23
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 3 ocen.

Tworzenie, słuchanie, poznawanie muzyki – wszystko to (choć nie tylko) stanie się tematem plenerowego wieczoru muzyczno – filmowego, który wspólnie stworzyły organizacje EUNIC Warszawa i CSW Zamek Ujazdowski. Trzonem tej interdyscyplinarnej imprezy będą różnorodne filmy – zarówno opowiadające o muzyce, jej twórcach i instrumentach, jak i te, w których dźwięk odgrywa szczególną, pierwszoplanową rolę. Nie zabraknie również animacji, filmów eksperymentalnych, krótkometrażowych, wideoklipów a także... muzycznych filmów bez muzyki. W ramach „Opery Lata” będzie można wziąć udział w szerokiej gamie warsztatów, obejmujących m.in. śpiew, taniec i sundpainting. Oczywiście, zaplanowano także koncerty. Wystąpią: Małe Instrumenty, Anthony Chorale, Alfredo Costa Monteiro, Zespół Oleander, DJ Disco Partizani oraz DJ PM Misha.


Dlaczego tytuł wydarzenia odnosi się akurat do opery? Hasło odzwierciedla interdyscyplinarny charakter wieczoru i jest traktowane jako symbol syntezy sztuki, która łączy rozmaite, często zaskakujące, a nawet sprzeczne elementy.

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.