Kulturalnie

Shirin Kader "Zaklinacz słów"

Saturday, 14.12.2013 09:00 |  Autor: Kamila Kowerska | 
Książki |  Kulturalnie
Najnowsza powieść Shirin Kader - „Zaklinacz słów” - zaskakuje z wielu powodów. Pierwsze zaskoczenie, to autorka. Przekonani, że jest Marokanką lub Egipcjanką odkrywamy, że to mieszkanka Lublina, która zabiera nas niczym Szeherezada w magiczną podróż.
Okładka książki Zaklinacz słów Shirin Kader
Okładka książki <i>Zaklinacz słów</i> Shirin Kader
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 6 ocen.

Nina, z rodzinnego miasta przenosząc się do Londynu, Krakowa i Paryża, snuje barwną, tajemniczą opowieść, której narratorami są egipski sklepikarz, jordański włóczęga, Marokanka uciekająca przed zbrodniarzem namiętności, czy Hinduska negująca chrześcijańskie przywianie do cierpienia. Nina umie słuchać, dlatego każdy przekazuje więcej niż można oczekiwać, a aurę tajemnicy pogłębia zaklinacz słów i dramatyczne zwroty akcji, które dla narratorki są trudne do określenia dlatego, że opisuje zarówno to, co się dzieje wokół niej, jak w niej samej. Zaklinacz poznany w Londynie – znika pozostawiając pustkę – pojawia się nieoczekiwanie w Paryżu i niczym bohater Zafona towarzyszy Ninie w odkrywaniu tajemnic tego miasta.

Zaklinacz Słów swym opisem wiernie tworzy klimat opowieści orientalnej - wolne tempo narracji, tajemnicze znaczenia przedmiotów codziennego użytku, świat dżinnów zachęcają do sięgnięcia po tę lekturę. Zamykając ostatnią stronę, poczujemy wielką potrzebę udania się do Marrakeszu, Bombaju, Londynu czy Paryża by podążyć śladem Niny, jak to czynimy w Barcelonie poszukując Cienia wiatru.

Wydawnictwu Lambook gratuluję i czekam na kolejne orientalne opowieści.

Zaklinacz słów
Shirin Kader

oprawa: miękka ze skrzydełkami
format: 145×207 mm
stron: 320
ISBN: 978-83-63531-05-8
cena detaliczna 36,90 zł

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.