Kulturalnie

ULICA 25 STREET ART

Thursday, 05.07.2012 09:00 |  Autor: MP | 
Teatr |  Kulturalnie |  Kino-teatr
Rusza Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. To już 25. edycja tego wyjątkowo klimatycznego wydarzenia. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.
Teatr Fuzja, "Dywidenda", fot. Grzegorz Krućko
Teatr Fuzja, "Dywidenda", fot. Grzegorz Krućko
start 07/05/12
koniec 07/08/12
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 1 ocen.

Najbliższy weekend w Krakowie upłynie nie tylko pod znakiem zawrotnych temperatur, ale i teatru. Na jego miłośników czeka niemal 30 spektakli, parad i widowisk, a wśród nich teatr tańca. Wszystko dzięki festiwalowi ULICA 25 STREET ART. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Most Polska - Hiszpania", w ramach którego do Krakowa przyjadą 3 hiszpańskie grupy uliczne i 11 teatrów z Polski. Zwieńczeniem festiwalu będzie wspólny projekt taneczny everybodyskin. Nie zabraknie też akcentów z innych państw. Chorwacki Theatre Dr Inat i polski Teatr KTO przedstawią muzyczno-teatralną Wizytę. Wystąpi także rosyjski zespół Mr Pejo's Wandering Dolls.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych powstał w 1988 roku i na stałe wpisał się w letni kalendarz krakowskich wydarzeń. Festiwal charakteryzuje się wyjątkową różnorodnością - od spektakli po performance. Wszystko na oczach i w bezpośrednim kontakcie z widzami oraz samym miastem. Przedstawienia odbywają się na Rynku Głównym i Małym Rynku.

ULICA 25 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
5 - 8 lipca 2012
Rynek Główny, Mały Rynek (Kraków)
Wstęp wolny

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.