Kulturalnie

W poszukiwaniu niezwykłych brzmień zwykłych przedmiotów. warsztaty dźwiękowe w Cricotece

Tuesday, 21.07.2015 12:33 | 
Muzyka |  Kulturalnie
Jak dzieci odbierają sztukę? Jak robią to dorośli? Czy sztuka Tadeusza Kantora jest na tyle wielowymiarowa, by jednocześnie zaspokoić potrzeby jednych i drugich? "Laboratorium dźwięku" to rodzinny projekt Cricoteki, który wychodzi naprzeciw naturalnym, dziecięcym potrzebom twórczego odkrywania i poszukiwania, a także naprzeciw potrzebom dzielenia się doświadczeniami i wspomnieniami osób starszych.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Bądź pierwszym który oceni ten artykuł!

Laboratorium Dźwięku to propozycja dla juniorów i seniorów, której celem jest przełamanie schematycznego i bezkrytycznego odbioru sztuki w odniesieniu do wystawy stałej Tadeusza Kantora prezentowanej w Cricotece poprzez odkrycie wielu jej warstw.

Na projekt składa się cykl rodzinnych spotkań warsztatowych w Cricotece, opracowanie przewodnika po wystawie dla dzieci i młodzieży, a także zeszytu z ćwiczeniami i pomysłami na wspólne, aktywne spędzanie czasu. Trwałym efektem projektu będzie również strona internetowa, która poprzez udostępnienie utrwalonych dźwięków na wolnej licencji umożliwi komponowanie i wygrywanie utworów muzycznych przy użyciu komputera lub tabletu.

Istotą i założeniem projektu jest stworzenie szansy na międzypokoleniową współpracę pomiędzy wnukami i dziadkami za pomocą uniwersalnego języka zmysłów.

Program warsztatów rodzinnych tworzony jest z myślą o aktywnym współuczestnictwie juniorów (dzieci, młodzież) i seniorów (opiekunów, rodziców, dziadków). Spełniając to założenie w warsztatach uczestnikiem może być każda para, trójka lub większa ilość uczestników.

Warsztaty organizowane są od  czerwca do grudnia, w dwie niedziele w miesiącu, więcej informacji na: www.news.cricoteka.pl 

Źródło: informacja prasowa

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.