Kulturalnie

Wakacyjna edycja Festiwalu książki dziecięcej Tere-Fere już na początku sierpnia!

Tuesday, 15.07.2014 22:59 | 
Książki |  Kulturalnie
Tere-Fere - warszawski festiwal książki dziecięcej - powraca w wydaniu wakacyjnym. W dniach 8, 9 i 10 sierpnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej pojawią się najważniejsze polskie wydawnictwa, a dzieci i rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniach i warsztatach z najciekawszymi artystami związanymi z książkami dla najmłodszych.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Bądź pierwszym który oceni ten artykuł!

Wakacyjna edycja festiwalu to ponad 30 spotkań i warsztatów dla dzieci i rodziców. W trakcie wydarzenia powstanie najdłuższy wiersz świata, do którego pierwsze słowa ułożyła Wanda Chotomska, a każdy z gości będzie mógł dopisać swój własny wers. Kolejną atrakcją będzie wystawa przedstawiająca historię skandynawskiej literatury dla najmłodszych zrealizowana przez Ambasadę Szwecji oraz „Leoaukcja”, podczas której goście wydarzenia będę mogli nabyć dzieła polskich ilustratorów i pisarzy. Cała kwota zostanie przeznaczona dla chorego na poważną chorobę Leosia. Dzieci będę mogły również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Macieja Szymanowicza, autora „Najmniejszego słonia świata” i podpatrzeć jak pracuje nad kolejnymi dziełami, a także stworzyć własne. Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy na maila: terefere@muza.com.pl 
Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA. Organizatorzy pragną promować czytelnictwo wśród dzieci i pokazać, że kontakt z literaturą już od najmłodszych lat jest ważny dla prawidłowego rozwoju zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Dlatego główną osią wydarzenia są spotkania i warsztaty z dziennikarzami, autorami książek i ilustracji. Druga, wakacyjna edycja „Tere-fere” to jeszcze więcej książek, wydarzeń i dobrej zabawy!
Na festiwalu pojawi się wiele wydawnictw dziecięcych: Nasza Księgarnia, Eneduerabe, Hokus-pokus, Papierówka, Muchomor, Tashka, Dookoła Świata, Poławiacze pereł, Wytwórnia, Multico, Bajki z grajki, Albus, Alegoria, Zakamarki i Usborne, które w swej ofercie ma książki w języku angielskim. Na festiwalu pojawią również księgarnie specjalizujące się w książce dziecięcej – Lamala i Bullerbyn, a także producenci zabawek i ubrań dla najmłodszych. To idealna okazja, by dzieci i rodzice poznali polskie firmy mające w swej ofercie intrygujące i rozwijające produkty dla najmłodszych.
Pełen program festiwalu zostanie podany już 21 lipca na www.muza.com.pl/tere-fere oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/festiwalterefere
Wydarzenie odbywa się w ramach Zielonego Jazdowa-letniego projektu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.


Tere-Fere Festiwal
Weekend 8, 9, 10 sierpnia – piątek, sobota, niedziela. Wydarzenia i festiwal rozpoczynają się w piątek od 13:00 do 18:00 i w sobotę i niedzielę od 11:00 do 18:00. 
Dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2  - wstęp wolny.


Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.