Ładne rzeczy

Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy

Monday, 19.03.2012 12:21 | 
Wnętrza |  Książki |  Kulturalnie
Jeden z najbardziej popularnych na świecie podręczników dla dizajnerów przyszłych i obecnych już jest obecny na rynku polskim dzięki wydawnictwu Karakter.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 1 ocen.

Znajomość narzędzi i opanowany warsztat to nie wszystko, żeby poradzić sobie na rynku, a jednocześnie postępować w zgodzie z własnymi przekonaniami. Autor, ceniony brytyjski projektant w przystępny sposób dzieli się z czytelnikami długo gromadzoną wiedzą o praktycznych tajnikach zawodu projektanta. Czy logo powinno być większe? Dlaczego nie wolno klientowi pokazywać ostatecznego projektu? Albo szkicowników? Jak przygotować portfolio? Jak zdobywać klientów i jak ich zwalniać? Jak ubiegać się o pracę i jak pracowników przyjmować; krótko mówiąc – jak postępować, by jako projektant odnieść sukces nie tylko artystyczny? Na blisko dwustu stronach gęstego druku każdy, choćby luźno związany z branżą projektową, znajdzie dla siebie wartościowe porady – zawsze jest przecież miejsce na rozwój…

Adrian Shaughnessy jest projektantem i teoretykiem dizajnu. Przez kilkanaście lat prowadził renomowane brytyjskie studio projektowe Intro, z którego odszedł w 2003 roku, aby zacząć pracować na własny rachunek; wykłada na całym świecie, a jego książki o projektowaniu cieszą się olbrzymią popularnością. Jak zostać dizajnerem… ukazało się do tej pory już w siedmiu krajach.

Tytuł oryginału: How to be a Graphic Designer without Losing Your Soul
Tłum. Dariusz Żukowski, liczba stron: 176

Źródło: www.karakter.pl

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.