Nastrój się

Egzotyka w mieście

Thursday, 17.10.2013 09:00 |  Autor: Katarzyna Maciołek | 
Piękno |  Psyche |  Nastrój się
Masaże orientalne zyskują coraz większą popularność wśród ludzi Zachodu. Moc dotyku potrafi poskromić niejedne dolegliwości. W dzisiejszym zabieganym świecie każdy organizm potrzebuje od czasu do czasu „restartu” i przysłowiowego naładowania baterii. Świetnie sprawdzają się masaże egzotyczne, a ponieważ metody orientalne niczym mozaika zadziwiają różnorodnością, warto poszerzyć swoje wiadomości z zakresu masaży orientalnych, aby idąc do SPA, gabinetu urody czy masażu móc sprawnie operować terminami i wybrać to co dla nas najlepsze.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.

Masaż tajski bywa nazywany także "jogą dla leniwych". Leżymy na materacu, a masażysta zaczyna pracę od stóp, kierując się w kierunku głowy, poruszając jednocześnie delikatnie całe ciało. Stosuje głęboki ucisk na tkanki oraz głębokie rozciąganie ciała w pozycjach znanych z tradycyjnej jogi. Głównym celem masażu tajskiego jest odblokowanie przepływu energii w organizmie. Zabieg poprawia procesy fizjologiczne w organizmie, likwiduje objawy stresu i przemęczenia, relaksuje, przywraca wewnętrzny spokój i siły witalne.

Innym równie znanym i mocno odprężającym masażem jest Lomi Lomi zwany „masażem kochających rąk”. Jego ojczyzną są Hawaje. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów. Lomi Lomi to coś więcej niż masaż. Działa na wszystkich poziomach ludzkiego bytu, przez co ciało i duch tworzą nierozerwalną jedność. Ta technika ma przywrócić wewnętrzny spokój, optymizm i chęci do działania.

Ayurveda jest hinduskim masażem, stanowiącym jeden z elementów medycyny naturalnej. Działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Odpowiada za prawidłowy przepływ energii w ciele. Łączy elementy masażu klasycznego z głębokimi ruchami. Rozgrzany olejek i sproszkowany ziołowy proszek Calamus silnie detoksykują organizm, działają przeciwzapalnie, łagodzą napięcia. Ayurveda jest techniką idealną dla osób lubiących nocny tryb życia, po takim zastrzyku energii, szybko odzyskamy utracone siły i oczyścimy organizm z toksyn.

1 2  

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.