Smaki

Szałburger

Wednesday, 24.04.2013 09:00 |  Autor: Joanna Pinkwart | 
Gdzie zjeść |  Smaki
Jeszcze niedawno był symbolem niezdrowego, tuczącego i przede wszystkim „śmieciowego” amerykańskiego jedzenia. Teraz zyskuje zupełnie nową twarz. Twarz najzdrowszego, prawdziwie ekologicznego i polskiego posiłku. Nie tylko młodzież i nie tylko hipsterzy wypatrują go w każdym najbardziej niepozornym miejscu Warszawy. Zaczęła się era hamburgera.
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 5.0 z 5. 2 ocen.

Moda kołem się toczy

Najpierw do polskiego życia kulinarnego przebojem wdarła się chińszczyzna. Nie było w kraju miejscowości, dzielnicy, a z czasem nawet większej ulicy, która nie oferowałaby przechodniom czegoś z tzw. chińskiej kuchni. Ale moda – także ta kulinarna – chodzi krętymi drogami i niebawem dalekowschodnich kucharzy zastąpili ci z Bliskiego Wschodu. Na każdym rogu straszyły nas kebaby. Ich walory trudno było docenić w dzień, ale w sobotni wieczór kolejki do takich punktów miały po kilkanaście metrów.

Parę lat temu Bliski Wschód został po raz kolejny wyparty przez ten Daleki. Jeszcze dalszy – i znacznie droższy, ale także o wiele zdrowszy. Do gry weszły ekskluzywne restauracje sushi. Jednak nawet bogaci celebryci – jak się ostatnio dowiedzieliśmy – by zaoszczędzić, musieli jeść sushi tylko raz w tygodniu. I tak nadszedł zmierzch surowej ryby. Ale natura nie znosi próżni, więc pomału do modnego kulinarnego świata wkrada się nowe, choć przecież tak dobrze znane danie – hamburger.

Fast food, który zwolnił

Na kulinarnej mapie stolicy jak grzyby po deszczu wyrastają nowe bary. Większość z nich jest niewiele większa od kiosku, a ich wystrojowi daleko do szykownych restauracji, ale ostatnio to tu stołuje się warszawska bohema. Jednak nie znajdziemy tu takich hamburgerów, jak w znanych sieciówkach. Te – jak mówią właściciele takich miejsc – to prawdziwa rozkosz. Tak więc postanawiam sprawdzić, jak smakuje hamburger za dwadzieścia złotych i czy warto na niego czekać ponad kwadrans. Idę do miejsca, które niektórzy zachwalają jako „bar z najlepszymi hamburgerami w Warszawie”.

1 2 3 4  

Wasze opinie 

Komentarze

Jeszcze nikt nie komentował‚ tego tekstu.